O Nas

 

Jest takie miejsce…. Gdzie Historia wyrabiania ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego sięga końca XIX wieku. To właśnie w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powstała „Osikowa Dolina”, która od prawie dwóch dekad krzewi tę piękną tradycję, nadając jej nowoczesne tchnienie.

By upamiętnić Twórców, którzy zapoczątkowali to rękodzieło na ziemiach polskich, w 2006 roku stworzyliśmy największy na świecie kapelusz, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. To właśnie od wyplatania kapeluszy rozpoczęła się cała historia osikowego rękodzieła, a jego  sława obiegła cały świat.

 

Niemniej popularne stały się osikowe kwiaty,  ich  unikatowa technika tworzenia, sprawia, że są  wyjątkową formą artystyczną, niepowtarzającą się nigdzie więcej na świecie.

To co urzeka w drewnie osiki, to jej elastyczność, plastyczność i wszechstronne wykorzystanie. Niektórzy mówią o jej energetyzujących właściwościach, które napawają szczęściem i optymizmem.  Nasze osikowe wyroby są ekologiczne, gdyż drzewa osikowe, uznane  są za jedne z najszybciej rosnących na świecie.

 

Od 2010 roku prowadzimy warsztaty osikowego rękodzieła dla dzieci. Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń oraz wychodząc na przeciw współczesnym oczekiwaniom opracowaliśmy tematyczne kolekcje Osikowej Akademii Małego Artysty. Jest to seria Zestawów Kreatywnych Zrób To Sam, zawierających wszystkie niezbędne materiały do samodzielnego wykonania danego wzoru oraz kompletny instruktaż video.  

Oferta jest całoroczna począwszy od Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Dnia Mamy, Dnia Dziecka, Świętach Narodowych, postaci ulubionych zwierząt do Bożego Narodzenia.

Z myślą o Dzieciach, z myślą Naszej planecie szczególną wagę przykładamy aby wszystkie nasze produkty były w zgodzie z naturą. 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również surowiec drewna osikowego przygotowany w formie tradycyjnych osikowych płatków, elementów i pasków. Bogaty wachlarz prezentowanego osikowego drewna dotyczy m.in. kształtów, kolorów i form.

Systematycznie poszerzamy naszą ofertę i polecamy ją florystom, artystom, hobbystom, animatorom i wszystkim osobom wrażliwym na doskonałość natury drewna.

 

  

Nasza marka,  Aspen Art, to autorskie kolekcje  w duchu nowoczesnego designu, w zgodzie z naturą. Tworzone są z myślą o najnowszych trendach, w najwyższej jakości oferowanych produktów. A przede wszystkim dla satysfakcji naszych odbiorców i pasjonatów.


Markę Aspen Art  stworzyliśmy z myślą o tych, którzy cenią naturalny design. Zainspirowani osikowym drewnem codziennie tworzymy nowe wzory i staramy się oddać jego piękno i ducha w  naszych produktach. Projekty powstają w zgodzie z naturą i z uwzględnieniem cyklu pór roku – dlatego  są zawsze aktualne. Obserwujemy nowe trendy, by stworzyć jakość, której oczekują i którą doceniają nasi odbiorcy. Wciąż pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i technologiami, dzięki którym nieustająco odkrywamy artystyczną moc osiki.

Tworzymy z myślą o Wszystkich, którzy poszukują piękna w naturze.

Zapraszamy :)


  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl