O Nas

 

Jest takie miejsce…. Gdzie Historia wyrabiania ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego sięga końca XIX wieku. To właśnie w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powstała „Osikowa Dolina”, która od prawie dwóch dekad krzewi tę piękną tradycję, nadając jej nowoczesne tchnienie.

Jura Krakowsko-Częstochowska to nie tylko piękne i tajemnicze zamki na Szlaku Orlich Gniazd, ale przede to wszystkim niezwykle malownicza kraina, dlatego zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stroń patronów Jury, by dowiedzieć więcej o niezwykłej krainie Jury.

By upamiętnić Twórców, którzy zapoczątkowali to rękodzieło na ziemiach polskich, w 2006 roku stworzyliśmy największy na świecie kapelusz, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. To właśnie od wyplatania kapeluszy rozpoczęła się cała historia osikowego rękodzieła, a jego  sława obiegła cały świat.

 

Niemniej popularne stały się osikowe kwiaty,  ich  unikatowa technika tworzenia, sprawia, że są  wyjątkową formą artystyczną, niepowtarzającą się nigdzie więcej na świecie.

To co urzeka w drewnie osiki, to jej elastyczność, plastyczność i wszechstronne wykorzystanie. Niektórzy mówią o jej energetyzujących właściwościach, które napawają szczęściem i optymizmem.  Nasze osikowe wyroby są ekologiczne, gdyż drzewa osikowe, uznane  są za jedne z najszybciej rosnących na świecie.

 

Od 2010 roku prowadzimy warsztaty osikowego rękodzieła dla dzieci. Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń oraz wychodząc na przeciw współczesnym oczekiwaniom opracowaliśmy tematyczne kolekcje Osikowej Akademii Małego Artysty. Jest to seria Zestawów Kreatywnych Zrób To Sam, zawierających wszystkie niezbędne materiały do samodzielnego wykonania danego wzoru oraz kompletny instruktaż video.  

Oferta jest całoroczna począwszy od Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Dnia Mamy, Dnia Dziecka, Świętach Narodowych, postaci ulubionych zwierząt do Bożego Narodzenia.

Z myślą o Dzieciach, z myślą Naszej planecie szczególną wagę przykładamy aby wszystkie nasze produkty były w zgodzie z naturą. 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również surowiec drewna osikowego przygotowany w formie tradycyjnych osikowych płatków, elementów i pasków. Bogaty wachlarz prezentowanego osikowego drewna dotyczy m.in. kształtów, kolorów i form.

Systematycznie poszerzamy naszą ofertę i polecamy ją florystom, artystom, hobbystom, animatorom i wszystkim osobom wrażliwym na doskonałość natury drewna.

Tworzymy z myślą o Wszystkich, którzy poszukują piękna w naturze.

Zapraszamy :)


  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl